Meddig lesz kiserdő?

Beküldés: 2013/12/30 - 17:11 | 2 hozzászólás | Frissítés: 2013/12/30
Szerző: Névtelen

Lehet, hogy csak engem zavar. Környezetvédő vagyok,talán ezért.
Karácsony másnapján kisétáltam a "csordagyepre", még volt lilatönkű, ördögszekér és fülőke. Ahogy jövök haza, gyanús zaj. motoros-fűrész hangja harsog a kiserdőben. közelebb érve autót látok utánfutóval, még üresen. aztán egy embernek látszó görnyedt alak ki a fák közül, vállán egy termetes akácrönkkel.A fűrész zeng, a görnyedt ember pedig sűrűn forog az erdő belseje és az utánfutó között. Fél óra alatt megtelt az utánfutó, a rend kedvéért elmondom, tisztességesek voltak, mert az "ágfát" is elvitték. A kerék-és erdőnyomokból látszik, nem először írtják a kiserdő közepét. Ma megint kisétáltam fülőkéért és mit látok? rögtön az erdő elején 12 db friss vágott akácfa-tönk-30-50 cm-re a földtől elvágva,az "ágfa" otthagyva, látszik, hogy siettek, a szemét ott maradt szétdobálva, ahogy, ahol levágták a törzsről.a gond az, hogy már a 8-15 cm átmérőjű akácokat is vágják, de az 5 cm-es ágakat otthagyják .Úgy tudom, az az erdőrész osztatlan közös- de magántulajdonban van.Senkit nem érdekel? Vagy esetleg szociális kivágási engedélye van a két emberkének? Akkor miért nem normálisan, a beteg, öreg fákat vágják, nem ünnepnap és nem sötétedéskor, mint a rendes erdészek? Nyaranta járok hegyeket, de ott nem dolgoznak a favágók ünnepnap és sötétedéskor. Biztos, hogy csak engem zavar? Már csak azért is, mert ha fenn tud tartani autót, akkor meg tudná venni a tüzelőt. Ha meg rászorult, akkor nincs láncfűrésze és utánfutója! Vagy így jut adrenalinhoz?

Meddig lesz kiserdő?

Ossza meg ismerőseivel!

Kövess minket a Facebookon!