Beküldés: | 2 hozzászólás | Módosítva:
Szerző: Vaszkán Gábor

Cikkek

Békéscsaba, 2011.12.31.

Immár 24. alkalommal került sor az óév búcsúztató sporteseményre, amelyre több mint 500 nevezés érkezett. A Buda- Cash Békéscsabai Atlétikai Club rendezvényére az ország különböző pontjairól érkeztek versenyzők, az esemény fontosságát jelzi, hogy a média képviselői közül a helyi sajtón kívül jelen voltak a TV2 és az RTL Klub riporterei is. Gyomaendrődről, rekordnak számító 20 fő indult el az utcai futóversenyen, ahol több táv közül választhattak a résztvevők: az általános iskolásoknak 4621m-t, a bátor amatőröknek 3421m- t kellett teljesíteniük a nagy hidegben. Az indítás stílszerűen pezsgődurranással történt, dr. Ferenczi Attila önkormányzati képviselő segítségével rajtoltak el a versenyzők.
Gyomaendrődről a leggyorsabban a távot a Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola tanulói tették meg, a fiúknál Kun Csaba míg a lányoknál Nagy Csilla végzett közvetlenül a dobogósok mögött a 4. helyen - figyelembe véve, hogy ők még csak 12 évesek, jövőre ill. két év múlva komoly esély nyílhat akár a végső győzelemre is az összevont korcsoportok seregszemléjén.
Minden résztvevő a célba érkezés után egy szelvényt kapott, amellyel tombolasorsoláson vehetett részt; örömmel jelenthetjük, hogy ezúttal sem maradt ajándék nélkül Gyomaendrőd!
Ünnepélyes keretek között kerültek díjazásra a Club országos bajnokai, akik közül Londonban hárman fogják képviselni a magyar színeket.
A rendezvény végén egy gigantikus méretű tortát szeleteltek fel, amelyet a résztvevők maradéktalanul el is fogyasztottak, majd pezsgőkoccintással zárták az óévet az atléták.

Békés, boldog új évet kívánunk minden kedves gyomaendrődi sportbarátnak!

A versenyzőket felkészítette: Vaszkán Gábor testnevelő tanár, atlétika szakedző