Az elmúlt hétvégén a Világbajnokságon való részvétel volt a tét az ifjúsági kajakosoknál.

A következő eredmények születtek:
K2-1000m II. helyezés Tóth Attila (Démász Szeged) Tótka Sándor (Körös Kajak SE)
K1-500m I.helyezés Tótka Sándor (Körös Kajak SE)
K2-200m I.helyezés Tótka Sándor (Körös Kajak SE)
K2.200m I.helyezés Hérics Dávid (Győri Graboplast) Tótka Sándor (Körös Kajak SE)
K2-500 m 6. Gellai Tamás (Körös Kajak SE) Nyári Bendegúz (Dunafüred)
Masters Magyar-kupa K1.200m I.helyezés Vég Gábor (Körös Kajak SE)

A második vb válogatót rendezték Szolnokon, ahol eldőlt ki utazhat a B csapat tagjaként Zágrábba az Európa bajnokságra, és kik Magyarország legjobbjai, akik az A csapatként Brandenburgban képviselik a magyar színeket az ifjúsági világbajnokságon.

Tótka Sándor a Körös Kajak SE legjobbja ismét kirobbanó formában versenyzett. Az első válogatóhoz hasonlóan most sem talált legyőzőre 3 versenyszámban. Így a szabályok által engedélyezett maximális számú futamban állhat rajthoz a VB-n. Ezzel az eredménnyel a magyar csapat legeredményesebb, első számú ifjúsági kajakosa lett.

K-1 500 méteren imponáló versenyzéssel 2 hajó előnnyel futott át a célvonalon.

K-1 és K-2 200 méteren, e távon szokatlanul nagy 1 hajóhossz előnnyel győzött, olyan idővel, amellyel a felnőtt válogatottban is eredményesen szerepelhetne.

K-2 1000 méteren „csak” a második helyet szerezte meg, de ez lényegtelen, hiszen a szabályok szerint, 4 számban már nem indulhatott volna a világbajnokságon.

Most 2-3 nap pihenés következik, majd hétfőn 3 hetes kőkemény felkészítő edzőtábor veszi kezdetét Dunavarsányban és Szolnokon. Az utolsó heti program, utazás Brandenburgba, „akklimatizáció”, majd a hétvégén maga a világbajnokság következik.

Gratulálunk Sanyinak a kimagasló eredményeihez!

Szurkoljunk együtt itthon vagy Németországban, azért hogy július 28 – augusztus 1 között Sanyi eredményesen szerepeljen a vb-n és szépen csillogó érmekkel térhessen haza.