Hozzászólás öröklinkje

Vaszkán Gábor képe
Beküldés: 2013/02/10 - 11:55 | 3 hozzászólás | Frissítés: 2019/06/21
Szerző: Vaszkán Gábor

Fedettpályás Serdülő Országos Bajnokság - SYMA Csarnok, Budapest 2013. február 9.

Folytatta kiváló sorozatát Dudás Réka gyomaendrődi atléta, aki immár a 9. országos bajnokságán szállítja sorozatban az érmeket! Ezúttal kedvenc versenyszámában, a 60m gátfutásban szerepelt kiemelkedően, hiszen a 14 éves lányok mezőnyében előbb az előfutamban 9,83mp-et teljesítve 3. idővel jutott a döntőbe, majd ott 1 századot javítva az eredményén a II. helyen végzett. A versenyszámot követően elindult még magasugrásban is, ahol ezúttal 140cm-t teljesítve hármas holtversenyben a 4. helyen végzett. A mezőny sűrűségét jelzi, hogy egy emelési magassággal feljebb is hárman végeztek. Réka egyéni csúcsa egyébként 152 cm. Mindkét versenyszámban nagy hátránnyal indult a sportiskolás gyerekekkel szemben, akik a téli időszakban futófolyosón tudtak készülni, míg a mi versenyzőnk kint az utcán futva a téli hidegben. Ennek fényében az eredményei még értékesebbnek tűnhetnek!

Dudás Réka gyomaendrődi atléta magasugrása

A gyomaendrődi különítmény tagjaként versenyhez állt még Nagy Csilla, aki a 14 éveseknél időfutamát magabiztosan megnyerve végül a 11. helyen végzett 3:24,06p-es teljesítménnyel. Talán ha az eddigi eredményei alapján egy erősebb futamban indulhatott volna, akkor sikerült volna a pontszerző szereplés is! Szintén rajthoz állt még Fehér Dóra is, aki egyenlőre még csak tapasztalatszerzés céljából versenyzett, a 13 évesek mezőnyében 9,18mp-cel a 18. helyen végzett.