Vaszkán Gábor képe
Beküldés: 2012/01/14 - 17:26 | 3 hozzászólás | Frissítés: 2015/05/05
Szerző: Vaszkán Gábor

Békéscsaba, Tünde utcai futófolyosó, 2012.01.14.

Óriási érdeklődés, ill. közel 100 gyerek részvétele mellett került megrendezésre a Békés megyében működő atlétikai utánpótlás-nevelő központok jelenlétével a sportesemény, amelyre Gyomaendrőd két általános iskolájából több mint harmincan utaztak el. A 6-12 éveseknél a képességfelmérő versenyszámok során a tanulók különböző nehézségű akadálypályák leküzdése mellett versenyezhettek gátfutásban, változatos jellegű ugró-, illetve dobószámokban. A 13 éveseknél már versenyszám-centrikus megmérettetés zajlott, a soron következő serdülő fedett pályás országos bajnokság közeledtével.
A gyomaendrődi atléták ismételten büszkék lehetnek teljesítményükre, hiszen azon kívül, hogy a legnagyobb létszámban vettek részt a megyei atlétikai szakosztályok közül, kiemelkedően is szerepeltek: versenyzőik 18 arany-, 17 ezüst- és 10 bronzérem, valamint 4 különdíj megszerzésével a legeredményesebb egyesületnek bizonyultak Békés megyéből.
Ismételten kiemelkedett a mezőnyből Dudás Réka, aki 60m gátfutásban 10,8mp-cel, magasugrásban 140cm-rel, míg medicinlabda-dobásban 11,40m-rel végzett az I. helyen. Említésre méltó még Kun Csaba és Nagy Csilla 800m-en elért eredménye is, előbbi 2:43,2p-cel, míg utóbbi 2:48,8p-cel fölényesen nyerte a versenyt, de ugyancsak I. helyen végzett Botos Pongrác is, aki előbb 60m síkfutásban 9,2mp-cel, míg 60m gátfutásban 11,2mp-cel utasította maga mögé az egész mezőnyt. Valamennyien a Rózsahegyi Kálmán Általános Iskola tanulói.
A kisebb korosztályokban Patkós Patrik, Vizsnyai Kristóf és Fehér Dóra révén a Kis Bálint Általános Iskola tanulói is remekeltek, de ugyancsak aranyérmeket szerzett Lövei Zsuzsanna a Rózsahegyiből is.

A következő megmérettetése atlétáinknak a február 8-án a Varga Lajos Sportcsarnokban sorra kerülő Terematlétika Körzeti Diákolimpiai Döntő lesz, ahol az elmúlt tanévben 102 gyerek indult el körzetünk 5 általános iskolájából.