Papp Károly megvédte országos bajnoki címét!

Vaszkán Gábor képe
Beküldés: 2012/03/24 - 18:37 | 2 hozzászólás | Frissítés: 2015/05/05
Szerző: Vaszkán Gábor

Országos Diákolimpiai Úszóverseny - Hódmezővásárhely, Gyarmati Dezső Sportuszoda, 2012.03.24-25.

Tavalyi elsőségét megismételve magyar bajnoki címet szerzett a Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola kiváló úszója a mai országos bajnokságon!

A IV. korcsoportos fiúk mezőnyében 22 tanuló jutott be az országos döntőbe, ahová Karcsi a legjobb időeredménnyel érkezett a megyei versenyek után. Vaszkán Gábor testnevelő- edző tanítványa 100m mellúszásban, a legerősebb futamban a 4-es pályán indulva rajt-cél győzelmet aratva 1:19,24 perces kiváló időeredménnyel elsőként érkezett a célba, több testhosszal megelőzve a vetélytársait. Megjegyezendő, hogy a döntő futamban Karcsi volt a legfiatalabb; mind a 7 versenyző 1 évvel idősebb volt, így nem is lehet más a cél, mint jövőre megvalósítani a triplázást! A díjakat Zubor Attila egykori világbajnok úszó adta át.
A Gyomaendrődi Úszó Sport Egyesület másik versenyzője, a Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda versenyzője Kovács József ugyancsak a IV. korcsoportos fiúknál 100m hátúszásban maga mögé utasítva a mezőny felét, a 10. helyen végzett.
Másnap a középiskolások hasonló versenyére került sor, ahol az V-VI. korcsoportosok együtt voltak értékelve. Az elmúlt évben országos bajnok versenyzőnk, Gönczfalvi Balázs a Kner Imre Gimnázium tanulója 16 évesként a 19 évesek között 100m mellúszásban 1: 18,19 perces eredménnyel a dobogóról alig lemaradva a 4. helyen végzett.