Országos Diákolimpiai bajnokok ünnepsége

Vaszkán Gábor képe
Beküldés: 2011/11/24 - 21:56 | 3 hozzászólás | Frissítés: 2015/05/05
Szerző: Vaszkán Gábor

A Békés Megyei Diáksport Tanács soros értekezletét tartotta, ahol körzetünket a Gyomaendrődi Városi Diáksport Bizottság két vezetője, Lakatos Tibor elnök és Vaszkán Gábor körzetfelelős testnevelő tanárok képviselték. A délelőtt folyamán említésre került az elmúlt tanév tapasztalata, a körzetfelelősök beszámoltak iskoláik versenyrendszeréről.
Csaszni László elnök beszámolójában külön kiemelte a gyomaendrődi Rózsahegyi Kálmán Kálmán Általános Iskola által rendezett körzeti mezei futóversenyt, amely a Magyar Atlétika Szövetség honlapján megjelenve országosan ismertté tette a körzetünk sportéletét.

Elnökségi ülés

A délután folyamán az elmúlt tanév legeredményesebb sportolóit és felkészítőiket díjazták. Előtte a Jókai Színház művészei tartottak egy kis zenés kultúrműsort, amely nagy sikert aratott. Körzetünkből az elmúlt tanévben öt sportoló lett magyar diákolimpiai bajnok.
Először Papp Károlyt és edzőjét szólították a színpadra. Karcsi 50m mellúszásban 36,80mp-es teljesítménnyel nyerte Gyomaendrőd első országos bajnoki címét úszás sportágban. Felkészítője Vaszkán Gábor testnevelő tanár, edző.
Ezt követően 3 dzsúdóst szólítottak: Lövei Zsuzsanna, aki a Diák "B" kategória 44 kg-os súlycsoportjában, Nagy Zoltán Diák "C" 55kg és Siroki Ibolya Ifjúsági 70kg lettek az ország legjobbjai. Felkészítőik: Varga István edző.

A rendezvény egy hangulatos állófogadással zárult.

A beszámolót készítette Vaszkán Gábor a Gyomaendrődi Városi Diáksport Bizottság körzetfelelőse