2009. július 15. újabb jelentős nap a gyomaendrődi kerékpárfutamok rövidke történetében. A tavalyi Tour de Hongrie verseny helyi fordulója után idén a háromnapos Közép-Európa Kerékpáros Körverseny előversenye került megrendezésre városunkban, ami stílusosan a Gyomaendrőd GP nevet viseli. Ezt követően kezdődik a 3 napos Tour, 4 szakasszal - az egyetlen olyan hazai kerékpáros esemény, amely átlépi az országhatárt. Az útvonal 51 települést, ezen belül 33 magyar és 18 szlovák települést érint.
A Közép-Európa Kerékpáros Körversenyen összesen 8 nemzet 18 csapata és 103 versenyző indul, a résztvevő csapatok közül azok kerültek meghívásra a Gyomaendrőd Nagydíj Nemzetközi Kritériumversenyre, akik kimondottan a sprintszámokban jeleskednek, így az elit állhatott rajthoz Gyomaendrőd utcáin.
A holland, osztrák, cseh és szlovén nemzetek csapatai mellett a jelentősebb magyar klubok is képviseltették magukat: az FTC-Merida, a Postás SE, az Atlantis Casino és a Contact SE Pécs versenyzői voltak jelen.
Gyomaendrőd GP - Nagydíj 2009
Forrás: (http://vimeo.com/5613798)
A verseny távja 49,5 km: a Hősök útja - Kossuth u. - Bajcsy-Zsilinszky u. - Budai Nagy Antal u. útvonalon köröztek a versenyzők. A gyakorlatban ez 15 kört jelentett, 3,5 km-es távval.
A tavalyi borongós időjárással ellentétben az idei nyár talán legmelegebb napja jutott a versenyzőknek. A közel hőmérő higanyszála délután 1 órakor 40 fokot mutatott, s a rekkenő hőség bizony kiállásra kényszerített sok bringást. Ennek ellenére a legjobbaknak alig több, mint 60 perc alatt sikerült teljesíteni a távot, ami igen jó eredménynek számít. A legjobban a szlovén Erik Poljanec teljesített, a verseny végén majdnem lekörözve az őt követőket.
A Gyomaendrőd GP Pénzdíjas Kritériumversenyen induló magyar versenyzők között külföldi nyaralás is kisorsolásra került. A mezőny a Gyomaendrőd GP sík körpályás szakasza után a Közép-európai Körverseny az eredetileg 2. szakasznak tervezett Miskolc - Kassa - Széphalom szakasszal kezdődik.
Helyezések:
1. Erik Poljanec (Szlovénia, Radelski) 15 pont
2. Konrad Czajkowski (Lengyelország, TC. Chobry) 15 pont,
3. Blaz Zun (Szlovén, Radelski) 14 pont,
4. Kiss Gergő (Pécs, Contact SE) 8 pont.
Új hozzászólás
Üdv!
Tényleg nem akarok én károgni meg pesszimista lenni, de:
"újabb jelentős nap a gyomai kerékpársport történetében".
Hm-hm... Nekünk van olyanunk? Vagy csak én nem vagyok tisztába vele? Milyen eredményeket ért el "gyoma" a kerékpársportba?
A másik a település neve Gyomaendrőd, nem gyoma. Nem tanultam újságírást, de szerintem a cikkszerző se sokat. Szerintem lenéző,kicsinyítő és kiközösítő gyomai kerékpársportról írni. Vagy gyomaendrődi vagy az egyesület nevét kéne ha van ilyen egyáltalán.
Bocsánat az építő jellegű kritikáért.
Kedves Szuri!
Először is, ha már nem vállalja fel a rendes nevét, csak álnéven írogat fórumokba, hadd reagáljak teljes névvel. A kritikai jogos, köszönjük az észrevételt, de azt is hozzátenném, hogy időnknek csak kis részét tudjuk az oldal szerkesztésére szánni, ezért becsúszik időnként egy-egy hiba. Nem hiszem, hogy valaki attól lesz jó cikkíró, hogy azt iskolában tanulja, ugyanez érvényes a fotózásra is. Mi az oldalt lelkesedéből csináljuk.
Ha már a hibáknál tartunk, az Ön hozzászólásában több anyanyelvi szarvashiba is található: "kerékpársportba" helyett "kerékpársportban" lenne helyesen, "tisztába" helyett "tisztában". Gyomát rendszeresen kis betűvel írja, a vessző után pedig szóköz következik, máshol viszont hiányoznak a szükséges írásjelek. "Lekicsinyítő" helyett talán "lekicsinylő" lett volna a helyesen megválasztott szó.
Legközelebb én is egy tisztességesen megírt hozzászólást várok el, nem pedig álnéven történő kritizálást.
Üdvözlettel: Weigert József
Gyoma nem valamiféle Gama nevő ghosttól származik. Ez egy ősi sámán név. A Kner Nyomdában készült Arvisura (Igazszólás) tartalmazza a magyarok őstörténetét, mellyet Vajk István papjai elégettek. Ebben található az is, pl, hogy Gyoma Réka (Atilla feleségének) bírtoka volt egykor. Majdnem a Tiszától Gyuláig terjedet ezeknek a besenyő tyumenyek a területe. Két tyumenyről van szó, az egyik székhelye Békés volt a másiké Gyoma. Gyoma nevének eredetére több ősi variáció is utal a könyvben. A térség Atilla kori történetét pedig elküldhetem. Akit érdekel a történénelem a fentieknek részletesen utánnanézhet. Az Arvisurát a Püski Kiadó adta ki, Gyomán készűlt. Ezenkívűl nagyon érdekesm és különös.
A magyarok történelme elégett, helyette csak az Arvisura létezik, de ez nem minősíthető a "csak" szóval, mert ...szóval elkell olvasni..
T. Anonimus!
A kiadvány érdekelne. Kérek ajánlatot.