Vaszkán Milán Békés megye úszóbajnoka 2015-ben

Vaszkán Gábor képe
Beküldés: 2015/11/28 - 20:46 | Frissítés: 2015/11/28
Szerző: Vaszkán Gábor

November 28-án Békéscsabán az Árpád Fürdőben ünnepélyes keretek között díjazták az egész évben kiemelkedő eredményeket elért versenyzőket. A Gyomaendrődi Úszó Sport Egyesület 2008-as születésű versenyzője, Vaszkán Milán egész évben kiemelkedő teljesítményt nyújtva 1022 LEN ponttal megnyerte a pontversenyt és ezzel megyebajnoki címet szerzett! Teljesítménye értékét jelzi, hogy a második helyezett 888, míg a harmadik 376 pontot szerzett! Áprilistól novemberig 8 versenyen összesen 17 versenyszámban kellett bizonyítaniuk a versenyzőknek, ahol az időeredményeket pontokká alakították át a Nemzetközi Úszó Szövetség táblázata alapján. Rotációs rendszerben különböző távokon minden úszásnemben kellett versenyezniük az úszóknak az év során, így egy objektív kép alakulhatott ki a legjobbak teljesítményéről. A bajnokok serlegdíjazásban, illetve „Bajnok” feliratú póló díjazásban részesültek. A két évvel idősebbek éves pontversenyében Mile Dániel az előkelő 5. helyen végzett.
A díjazások után került lebonyolításra a Mikulás Kupa Megyei Úszóverseny, ahol a GYUSE versenyzői kitettek magukért, hiszen az 50 méteres számokban 2 arany- 2 ezüst- és 2 bronzérmet szereztek. Legeredményesebb versenyzőnk a mai napon Vaszkán Milán lett, aki a 7 évesek mezőnyében 55,89mp-es kiváló időeredménnyel megnyerte a mellúszást, ezzel megyénkben ebben az úszásnemben egész évben nem talált legyőzőre! A teljes éremkollekcióhoz gyorsúszásban ezüst-, míg pillangóúszásban bronzéremmel járult hozzá. Aranyérmet szerzett a mindössze 5 éves Mile Barnabás, aki mellúszásban 1:15p-es kiváló eredményt ért el. Kabai Léna 6 évesen hátúszásban ezüst-, míg a 9 éves Mile Dániel pillangóúszásban bronzérmet szerzett.

A bajnokot és társait Vaszkán Gábor edző készítette fel.