Várkonyi Sarolta kétszeres dobogós az országos úszóversenyen

Vaszkán Gábor képe
Beküldés: 2011/08/03 - 01:05 | Frissítés: 2015/05/05
Szerző: Vaszkán Gábor

Augusztus 2-án került sor a gyulai Várfürdőben a FUNRE Országos Úszóversenyre, amelyre Magyarország azon úszó szakosztályai nevezhettek, amelyek nem rendelkeznek fedett 50m-es versenymedencével. Az ország különböző régióiból érkeztek versenyzők, Győrtől-Nyíregyházáig, több mint 500 nevezés volt a versenyen.
Az egész évben kiválóan teljesítő Várkonyi Sarolta a Gyomaendrődi Úszó S. E. versenyzője ezúttal is kiválóan helytállt, hiszen folytatva egész éves versenyzési "szokását" ezúttal sem tért érmek nélkül haza!

Előbb 50m gyorsúszásban kiválónak mondható 48,43mp-es teljesítménnyel lett III., majd nem sokkal ezután az 50m mellúszásban is a dobogóra állhatott fel, 59,03 mp-es időeredménnyel nyert egy újabb bronzérmet!
A versenyen még indult Werle Zorka is, aki 50m mellúszásban a 2002-es születésű versenyzők között az előkelő 5. helyen végzett 54,25mp-es időeredménnyel.