Úszás aranyérmek a Diákolimpián

Beküldés: | Módosítva:
Szerző: Vaszkán Gábor

Cikkek

A Gyomaendrődi Úszó SE versenyzőinek sikerét hozta a Megyei Diákolimpiai verseny, ahol Vaszkán Gábor edző tanítványai 3 arany- 5 ezüst és 1 bronzérmet szereztek!
Békéscsabán az Árpád Fürdőben megrendezett seregszemlén a megyénk szakosztályainak "B" kategóriás legjobbjai vettek részt, a mezőnyben sok egykori "A" kategóriás magyar bajnokkal. A mezőnyben az időeredmények alapján osztották be a futamokat, így a különböző korcsoportok együtt versenyeztek, az értékelés azonban külön történt.

IV. kcs: Papp Károly (Rózsahegyi) 100m hát

Különösen a IV. korcsoportos fiúk hátúszó versenye marad sokáig emlékezetes, ahol az Úszó SE versenyzői állhattak fel a dobogó mindhárom fokára!
A többi sportágat űző gyerekek is eredményesen képviselték városunk iskoláit, hiszen a Kner Imre Gimnázium 4x50m- es gyorsváltója a II. helyen végzett Paulik Natália, Bela Lili, Lövei Kitti és Tóth Ágnes összetételben - felkészítőjük Lakatos Tibor testnevelő tanár, míg III. kcs. lányoknál Czeglédi Renáta (KIs B.) 50m mellúszásban bronzérmet szerzett- felkészítője Cs. Nagy Lajos testnevelő tanár.

Az aranyérmet szerzett versenyzők március 24- én fogják városunkat képviselni az Országos Diákolimpián Hódmezővásárhelyen, bízunk benne, hogy minél eredményesebben!