Nemzetközi versenyen a KSI Gyomaendrőd kajakosai

KSI SE Gyomaendrőd képe
Beküldés: 2015/06/19 - 23:42 | Frissítés: 2015/06/20
Szerző: KSI SE Gyomaendrőd

Június 13–14-én nemzetközi meghívásos versenyen vettek részt gyomaendrődi kajakosok. A szlovákiai Komarnoban megrendezett versenyen hét fő képviselte a KSI Gyomaendrőd csapatát, ahol az idei év eddigi eredményei alapján kaptak meghívást a KSI kitűnőségei. Az eredmények értékét növeli, hogy a fiatal sportolók a Magyarországon használatos mini kajakokban álltak rajthoz. Ez a korosztályuknak megfelelő kajak. Szlovákiában nem használnak ilyen hajókat, így ők a gyorsabb felnőtt hajókban versenyeztek. A szerzett érmek így még fényesebben ragyognak, hiszen nemcsak az ellenfelekkel kellett megküzdeni, hanem a lassabb eszközök okozta hátránnyal is.
Az idei hagyományokhoz hűen Wágner Anna ismét aranyérmes lett, elsőként futott át a célvonalon. Nagy Kristóf és Dékány Gergő párosban szerzett egy szépen csillogó ezüstérmet. Nagy Kristóf, valamint Kalmár Lilla egyéniben is a harmadik helyen végzett.
További eredmények: Fodor Napsugár 4. hely, Dékány Gergő 4. hely, Kalmár Lilla 4. hely, Sági Aliz 5. hely, Fodor Bence 6. hely, Fodor Napsugár Sági Aliz páros 6. hely.

Cikk, fotó: Kovácsné Kozma Diána, KSI Gyomaendrőd edző