Megyei bajnoki címek atlétikában és úszásban

Vaszkán Gábor képe
Beküldés: 2012/04/15 - 17:57 | Frissítés: 2015/05/05
Szerző: Vaszkán Gábor

80 gyomaendrődi gyermek szánta sportolásnak a napot a megyeszékhelyen vasárnap, ami már önmagában is nagyon szép teljesítmény a mai világban, amikor a számítógép és az Internet óriási csábító erővel bír, ráadásul mindkét sportágban kiemelkedően szerepeltek versenyzőink, tovább fényesítve Gyomaendrőd sportban szerzett tekintélyét.

Nyuszi Kupa Megyei Úszóverseny - Békéscsaba, Árpád Fürdő, 2012. április 15.

A Gyomaendrődi Úszó SE versenyzői 20 fővel vettek részt a Békés megye legjobb szakosztályainak közel 500 igazolt versenyzőjét felvonultató seregszemléjén, mely egyben a 8 fordulós Megyebajnokság első állomáshelye is volt (mint ismeretes az ötödikre július 28-án, Gyomaendrődön kerül sor). A rajtkő nélküli tanmedencében felkészülő versenyzőink ismét kitettek magukért, hiszen azon kívül, hogy mindenki egyéni legjobbját teljesítette, az értékes helyezéseken kívül még 1 arany, 2 ezüst és 1 bronzérmet is nyertek tanítványaink.
Soros aranyérmünket ezúttal is Várkonyi Sarolta szolgáltatta, aki a 8 éveseknél 50m mellúszásban 53,28mp-es időeredménnyel utasította maga mögé az egész mezőnyt. Ezüstérmet szerzett még 50m gyorsúszásban is, 43,28mp-cel. Werle Zalán ezúttal sem maradt érem nélkül, a 7 éves fiúk mezőnyében 50m mellúszásban 1:02,45p-cel a II. helyen végzett. Bronzéremmel kezdte versenyzői pályafutását a 6 éveseknél Vaszkán Bence, aki 50m mellúszásban 1:42,07p-cel a III. helyen csapott a célba.
Versenyzőink legközelebb Szarvason, a Tavaszváró megyei versenyen fognak megmérettetni május 19-én.

33. Nemzetközi Tavaszi Sportgála - Békéscsaba, Csaba Center és környéke

Az országos gyalogló bajnokság keretén belül került megrendezésre az általános iskolák utcai váltóversenye, ahova 60 gyerek utazott el városunkból, összesen 600-an álltak rajthoz. A megye legerősebb összevont iskolacsoportjait felvonultató mezőnyben a Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola atlétái igazán kitettek magukért, hiszen mindkét versenyszámban az I. helyen végezve aranyérmet szereztek!

5-6. osztályosok: I. hely! Időeredmény - 20:08p
Csapattagok: Kun Csaba, Bán Nikoletta, Botos Pongrác, Nándori Nikolett és Tarsoly Tamás

7-8. osztályosok: I. hely! Időeredmény - 18:07p
Csapattagok: Nagy Sándor, Nagy Csilla, Papp Károly, Vári Edina és Csapó Elek

A versenyen az ország legjobb atlétái álltak rajthoz, nagy élmény volt többszörös olimpikonokkal találkozni, de ugyancsak különleges élmény volt a rengeteg kulturális- és szabadidős program is, ami várta a gyerekeket. Minden célba érkező a táv teljesítése után egy jégkrémet fogyaszthatott el.