2026. január 4-én, vasárnap délelőtt a Gyomai Evangélikus Gyülekezeti Teremben tartották a Szovjetunióba hurcoltak emléknapját. A rendezvényt a Kis Bálint Általános Iskola és a Gyomaendrőd Város Német Nemzetiségi Önkormányzata szervezte.
A polgármester beszéde után a diákok egy helyi elhurcolt visszaemlékezéseiből adtak elő részleteket, majd Seben Glória evangélikus lelkész tartott emlékező istentiszteletet.
A programot koszorúzás zárta a Gyomai Evangélikus Templom előtt, amely után a gyülekezeti tagok szeretetvendégséggel várták a résztvevőket.
Még több fotó a rendezvényről ide kattintva tekinthető meg: Link
Beküldés:
| Módosítva:
|
Beküldés:
Módosítva:
Új hozzászólás