Már maraton országos bajnoka is van a KSI Gyomaendrődnek

KSI SE Gyomaendrőd képe
Beküldés: 2015/05/26 - 22:34 | Frissítés: 2015/05/26
Szerző: KSI SE Gyomaendrőd

Az idei évben is megrendezésre került az országos maraton bajnokság a kajakosoknál. Az elmúlt hétvégén kellemetlen esős, hideg időben vetélkedtek a kajak-kenusok a bajnoki címekért Győrben.
A KSI Gyomaendrőd versenyzői a tavalyi eredményességet is felülmúlva szerepeltek az egyik legnagyobb magyar viadalon.
Fényesre sikerült a szereplése Wágner Annának, aki U10 korosztályú lányok egyéni versenyében a legjobbnak bizonyult, az első helyen futott be, így aranyérmet vehetett át. A második versenyszezonját kezdő fiatal KSI Gyomaendrőd egyesületnek, a tavalyi hat síkvízi országos bajnoki cím után ez az első maraton bajnoki címe! Anna végig vezetve magabiztosan utasította maga mögé a vetélytársakat.
Bajnoki ezüst érmet szerzett a Nagy Kristóf - Dékány Gergő páros. Hihetetlenül erős mezőnyben, fantasztikus versenyzéssel szerezték meg az előkelő második helyet. Ezzel az eredménnyel ők is berobbantak a magyar kajaksport élvonalába! Szintén a második helyen ért célba, ezzel újabb ezüstérmet nyert Gyomaendrődnek a Fodor Napsugár - Sági Aliz páros is. Sokáig harcban voltak az első helyért, végül egy nagyon szépen csillogó ezüstérmet vehettek át Dónusz Éva olimpiai bajnok kajakostól.
Fodor Bence nagyon erős mezőnyben a táv egészében egy négy fős élbolyban haladva végül a negyedik helyen végzett. Szántó Milán szintén az élmezőnyben haladva a hatodik helyen futott be a célba. Mindketten nagyon balszerencsések voltak az egész futamuk folyamán. Nagyot küzdöttek és akaraterejüknek köszönhetően értek el ilyen szép eredményt. Milán például az utolsó kétszáz méterig a második helyen állt, amikor hátulról nekimentek a hajójának és kifordították. Sajnos azonban a maratoni versenyeken sokszor nem a tudás dönti el az eredményeket, hanem a szerencse, vagy mint ez esetben is, a balszerencse. Szántó Milán Gecsei Gergővel, páros hajóban az élen haladva ráeveztek egy víz alatt láthatatlan kőre. Felhajlott a kormánylapátjuk, a hajójuk irányíthatatlanná vált és az első helyről kellett feladniuk a versenyt.

További eredmények: Kiss Csaba, a KSI Gyomaendrőd egyik edzője a mastersek között öt év kihagyás után 7. helyezést szerzett. Kalmár Lilla a 9. helyen zárt. Berta Bence 12. hely, Gecsei Norbert - Rau Zsolt 15. hely, Gecsei Gergő 16. hely, Csikós Gergő 22. hely, Rau Mariann 25. hely, Csík Attila - Poják László 25. hely, Kalmár Gábor 25. hely.

Összességében elmondható, hogy a magyar kajak-kenu sport nagy ígéretei bontogatják szárnyaikat a KSI Gyomaendrődi szakosztályánál. Ezek a gyerekek sok örömet fognak még szerezni a gyomaendrődi embereknek.

Cikk, fotó: Kovácsné Kozma Diána, KSI Gyomaendrőd edző