KSI-s bombasiker az utánpótlás országos bajnokságon

KSI SE Gyomaendrőd képe
Beküldés: 2015/07/28 - 23:20 | Frissítés: 2015/07/30
Szerző: KSI SE Gyomaendrőd

Fantasztikus sikereket értek el a KSI Gyomaendrőd kajakosai a hétvégén megrendezett gyerek, kölyök, serdülő országos bajnokságon. Kovács Gábor, Kovácsné Kozma Diána és Kiss Csaba edzők irányításával minden idők eddigi legeredményesebb gyomai szereplését produkálták a KSI-s kajakosok.
Hihetetlen, de az év fő versenyén kilenc számban avattak gyomaendrődi bajnokot, mindenféle versenyszámban győzedelmeskedtek. Nyerni tudtak egyéniben, páros hajóban, váltóban és csapatversenyben is. Így összesen tizenhárom aranyérem került Gyomaendrődre.
Tovább folytatva a számolgatást, kiderül, hogy mind a tizennyolc bajnokságon résztvevő KSI-s versenyző éremmel a nyakában térhetett haza. Ez példátlan teljesítmény, hiszen minden versenyző felállhatott a dobogó valamely fokára, senki sem tért haza üres kézzel a magyar bajnokságról.
További hatalmas siker, hogy Szántó Milán nagy valószínűséggel kijutott az ORV-re, a serdülők nem hivatalos világbajnokságára. Ismét lesz (van) nemzetközi szintű versenyzője Gyomaendrődnek, csak most KSI-s színekben. Dékány Gergő és Nagy Kristóf a versenyen elért eredményük alapján bekerültek a 2016-os év magyar válogatott keretébe.
Első helyezést értek el: Szántó Milán K-2 500m, Wágner Anna MK-1 2000m, Fodor Napsugár - Sági Aliz Mk-2 2000m, Wágner Anna - Fodor Napsugár - Sági Aliz váltóban, Fodor Bence, Berta Bence, Gyetvai Máté váltóban, Berta Bence és Fodor Attila csapatversenyben.
Második helyezettek: Dékány Gergő, Nagy Kristóf, Csík Attila, Putnoki Tímea.
Harmadik helyezett: Kalmár Lilla, Rau Mariann, Fodor Bence, Rau Zsolt, Gecsei Norbert, Dékány Gergő, Nagy Kristóf, Szántó Milán, Poják László, Csík Attila.
Negyedik helyezett Szántó Milán és Gecsei Gergő, ötödik Kalmár Lilla, hatodik Berta Bence.
Szokták mondani, hogy aki a hihetetlen erős magyar kajak mezőnyben az élen tud végezni, az nagy valószínűséggel a világ élvonalában is végezne.
Ez a helyzet a KSI gyomaendrődi kajakosaival is. Már az elmúlt évben is fantasztikus eredményekkel kecsegtettek minket, de az idén még a tavalyi dicsőséges szereplést is felülmúlták. Nagyon sokat fejlődtek a gyerekek, az ország legjobbjai közt az élen szerepelnek, élvezik versenyzést és lubickolnak a sikerekben.
Természetesen az úgynevezett igazolt versenyzőkről van szó. Ők azok, akik a sportegyesületük tagjaként a Magyar Kajak–Kenu Szövetség versenyzési engedélyét kiváltva a hazai kajak mezőny elitjében versenyeznek. A KSI Gyomaendrőd sportolói ezek közt a versenyzők között érnek el óriási sikereket, többen már nemzetközi színvonalon kajakoznak!
Természetesen szabadidős versenyzők is vannak a KSI-ben. Ők azok a gyerekek, vagy éppen felnőttek, akik csak nemrég ismerkedtek meg a sportággal, vagy éppen valóban csak a szabadidő hasznos eltöltése érdekében járnak kajak edzésre. Ezek a sportemberek nem szeretnének versenyszerűen kajakozni! Számukra is rendeznek a diákolimpián, illetve a népszerűsítő versenyeken futamokat. A KSI Gyomaendrőd szabadidős versenyzői is szép sikereket érnek el. Azonban a szabadidősök közül, akik magasabb szinten akarják űzni ezt a gyönyörű sportot, vagy kihívást éreznek a versenysport, a sikerek, a hírnév iránt, azok a KSI Gyomaendrődnél vannak a legjobb helyen. Tapasztalt, nemzetközi eredményeket elért edzők irányításával készülhetnek a magas színvonalú hazai versenyekre, később pedig az igazi világversenyekre.
Néhány fontos esemény a bajnokságot megelőző hetekből:
Június 13-14-én nemzetközi meghívásos versenyen vettek részt gyomaendrődi kajakosok. A szlovákiai Komárnóban megrendezett versenyen hét fő képviselte a KSI Gyomaendrőd csapatát. Az idei év eddigi eredményei alapján kaptak meghívást a KSI kitűnőségei. Természetesen győzelmekkel és érmekkel tértek haza a gyerekek.
Június 15-20 között tizenhárom versenyzőjével edzőtáborozott Kovács Gábor edző Dömsödön. Itt a KSI további huszonkét Budapesti sportolójával töltöttek el egy kemény edzésekkel tarkított hetet. A közös edzőtábor szakmailag nagyon hasznos volt, sokat edzettek és fejlődtek a gyomai gyerekek. Nagyban hozzájárult ez a tábor is az országos bajnokságon való fantasztikus szerepléshez.
Június 20-21-én rendezték meg Békésszentandráson a Régiós Eszkimó Indián Bajnokságot. Már nem meglepő, de a KSI Gyomaendrőd versenyzői fantasztikusan szerepeltek ezen a viadalon is. Szinte minden versenyző éremmel a nyakában térhetett haza. Menetrendszerűen első lett, így aranyérmet szerzett Wágner Anna. De győzni tudott még Fodor Bence, Nagy Kristóf és Lehoczky Levente is. Második helyezést szerzett Fodor Napsugár, Gyetvai Csongor és Lengyel Dorottya, míg bronzérmes lett Sági Aliz, Dékány Gergő és Berta Bence. További érmes eredmények: Oláh Zsombor 5. hely, Fodor Attila 6. hely.
A június végi Simon Fiala Emlékversenyre népes csapattal, mintegy 35 versenyzővel és 3 edzővel érkezett a KSI Gyomaendrőd csapata. Mind az igazolt, mind a szabadidős versenyzők rengeteg érmet szállítottak haza Gyomaendrődre. Az egyéni jó szereplések eredményeképpen a csapatversenyben is sikerült kimagaslót nyújtani. A 23 résztvevő egyesület közül az előkelő harmadik helyet szerezte meg a csapat. Így egy újabb gyönyörű serleg kerülhetett a KSI Kölcsey utca 6. szám alatti vitrinjébe. Ez az eredmény azért is nagyon szép, mert több évtizede működő patinás Békés megyei klubokat is megelőzött a KSI Gyomaendrőd. Ilyenek például a Békés, a Békésszentandrás, stb. Nagyon eredményesen és sikeresen szerepeltek a KSI Gyomaendrőd kajakosai a Budapest Bajnokságon is. Ezen a versenyen lehetett kvalifikációt szerezni a július végi országos bajnokságra. A KSI kajakosai összesen hat aranyérmet nyertek, de a csapat nagy része ismét éremmel a nyakában térhetett haza. Szántó Milán és Fodor Bence fantasztikus formában versenyezve duplázni is tudott, így ők kétszer is felállhattak a dobogó legfelsőbb fokára. .
Július 6-10 között Szarvason az Ifjúsági táborban edzőtáborozott a KSI Gyomaendrőd csapata. Az Erzsébet ligetben 37 gyermek, három edző irányításával készült az országos bajnokságra. A napi két edzés mellett jutott idő még különböző programokra és a kikapcsolódásra is. A táborlakók egyöntetű véleménye, hogy életük egyik legnagyobb élményt nyújtó és legélvezetesebb táborán vannak túl.
A tábor zárásaként a szarvasi Körös Kupán mérhették fel aktuális formájukat a KSI Gyomaendrőd kajakosai. Számtalan arany, ezüst és bronzérem került KSI tulajdonba. A meghatározó egyéniségek ismét remekeltek: Szántó Milán, Wágner Anna, Fodor Napsugár, Fodor Bence, Sági Alíz, Kalmár Lilla és Fodor Attila is győzni tudott. Többen dupláztak is. A szabadidősök közt ismét győzött Lehoczky Levente, Juhász Erika és a három hete kajakozó Illyés Inez is. Gyetvai Csongor nagy csatában szorult a második helyre, míg Oláh Zsombor harmadik lett. A KSI Gyomaendrőd további néhány hete kajakozó versenyzői is jól szerepeltek. Matajsz Mirtill második, Strausz Balázs második, Gergely Zoé harmadik lett.
A csapatversenyben a békésszentandrási eredményen egy helyet javítva a második helyen végzett a KSI csapata. Ismét megelőzve a nagy múltú megyei egyesületeket. Így a Békést, a Békésszentandrást.

Cikk, fotó: Kovácsné Kozma Diána, KSI Gyomaendrőd edző