Körös Kajak érmek a Vidék-bajnokságon

admin képe
Beküldés: 2021/07/06 - 18:07 | Frissítés: 2021/07/06
Szerző: Körös Kajak Sportegyesület | Fotó: Körös Kajak Sportegyesület

Fadd-Domboriban 2021. július első hétvégéjén rendezték meg a kajak-kenu Vidék-bajnokságot, ahol a Körös Kajak SE közel húsz fővel képviselte Gyomaendrődöt. Igen népes volt a mezőny, hiszen nagyon sok elő- és középfutamot rendeztek a döntők előtt. Versenyzőink túlnyomó többségének elég sűrű versenyprogramja volt, hiszen indultak az 500, 100 és 2000 m-es távokon is, valamint egyes, páros és négyes hajókban. Ezért nagyon fontos volt, hogy versenyzőink étkeztetése, szállásolása, utaztatása ennek megfelelően történjen, amit a fáradhatatlan szülőknek és edzőknek is köszönhetően meg tudtunk oldani. A versenyhétvége remek hangulatban telt el, a futamokkal töltött napok végén azért jutott idő a gyerekek számára egy kis kikapcsolódásra, pingpongozásra is volt lehetőség. A viharos szél miatt nem voltak ideálisak a körülmények, de így is nagyszerű eredmények születtek.

• K4 Férfi Serdülő U15-U16. 500m döntő: 4.hely Kiss Balázs Varjú Marcell, Hermeczi Richárd, Nagy Dominik

A többi versenyzőnk is nagyszerű egyéni teljesítményeket produkálva teljesítette a versenyeket, Gubucz Panna, Fekécs Hanna, Izsó Éva, Giricz Rebeka, Csontos Levente is alaposan kitett magáért a hullámok között.

A Körös Kajak SE-nél úgy, mint az elmúlt években lehetőség van nyári napközis táborban való részvételre, amely heti turnusokban kerül lebonyolításra. A gyerekek megismerkedhetnek vízitelepünk mindennapjaival, a kajakozás, a kajakedzések rejtelmeivel. Ezen kívül más, különböző játékokkal, játékos versenyekkel, film vetítéssel színesítjük a táborban eltöltött időt. Kipróbálhatják túrakenuinkat, sárkányhajóinkat, valamint élvezhetik a SUP-ozást, mint egyre népszerűbb sportot, amely nemcsak szabadidős, hanem kiváló versenyzési lehetőség akár az idősebb korosztály számára is. Ehhez természetesen az eszközeink rendelkezésre állnak, ill. folyamatosan szerzünk be újabb kajakokat, SUP-okat, egyéb sporteszközöket. Várunk mindenkit, aki kedvet érez a vízi sportokhoz, aki szeretné a szabadidejét sportolással, pl. egy jó hangulatú sárkányhajózással eltölteni, de várjuk csapatok, baráti társaságok jelentkezését is, akik együtt szeretnék eltölteni szabadidejüket. Jelentkezz edzéseinkre, ha már elmúltál 7 éves, hogy tagja légy a Magyarország egyik legsikeresebb sportágának!