Kiváló eredmények a Sport XXI. Egyéni versenyen atlétáinktól

Vaszkán Gábor képe
Beküldés: 2016/05/12 - 19:25 | Frissítés: 2016/05/12
Szerző: Vaszkán Gábor

A Magyar Olimpiai Bizottság által támogatott és a Magyar Atlétikai Szövetség égisze alatt zajló egyéni verseny a Békéscsabai Atlétikai Club szervezésében került megrendezésre a Tünde utcai Sportcentrumban. A három gyulai Kölyök Atlétika csoport ismét nagy létszámban képviseltette magát a rendezvényen, de sokan érkeztek Békésről, Gyomaendrődről és Szeghalomról is, szintén a KA csoportoknak köszönhetően. A legmesszebbről ezúttal Kiskunhalasról érkeztek versenyzők, ők ezért a versenyért 300 km-t utaztak.
A kiváló feltételeknek és rendezői gárdának köszönhetően rendkívül pörgősre sikerült versenyen a kis atléták összesen 7 versenyszámból választhattak: 60m síkfutás, 60m gátfutás, magasugrás, távolugrás, kislabdahajítás, 800m- illetve 1000m síkfutás; ezekből 3 versenyszámban állhattak rajthoz, többségük ki is használta ezt a lehetőséget.
A legkisebbeknél az U9-esek mezőnyében 600m-en Vaszkán Milán 2:051p-cel nyert, amely igencsak figyelemre méltó eredmény.
Az U11-esek mezőnyében ezüstérmet szerzett Tamási Ferenc 60m gát- és 800m síkfutásban, Tóth Rebeka 60m síkfutásban, bronzérmes lett Tóth Rebeka kislabdahajításban.
Az U13-ban aranyérmet szerzett Szlancsik Bence 60m gátfutásban 10,5mp-cel és Karsai Gábor 1000m-en 3:25,1p-cel, bronzérmes lett Weigert Enikő 1000m síkfutásban.
A rendezők jóvoltából a versenyzők éremdíjazásban részesültek, melyeket ünnepélyes eredményhirdetést követően vehettek át a gyerekek a nagy létszámban résztvevő szülők jelenlétében, velük együtt pedig mindenki egy nagyon szép matricával gazdagodhatott. A következő és egyben szezonzáró Sport XXI-es versenyre a hónap végéhez közeledve, május 24-én Békéscsabán kerül sor a Pálya 2 verseny keretén belül.

Cikk, fotó: Vaszkán Gábor testnevelő tanár, atlétika szakedző