Két bronzéremmel indult az év a judósoknál

Gyomaendrődi Judo Club képe
Beküldés: 2012/01/16 - 09:22 | Frissítés: 2014/10/23
Szerző: Gyomaendrődi Ju...

Január 14-én elkezdődött a 2012-es versenyévad a judósoknál. A Gyomaendrődi Judo Klubot az év első felnőtt Országos Rangsor Versenyén két sportoló hölgy képviselte. A tavalyi évben ezen a verseny Csinci bronzérmet szerzett, amit ezúttal megismételt, de idén már nem egyedüli érmese volt a klubnak, hisz a 78 kg-ban versenyző Zsombok Fanni is 3. helyen végzett. Mindkét lány szépen teljesített és sikeressé tették az évnyitót. Fanni élete első felnőtt érmét szerezte meg ami nem kis teljesítmény, hiszen Siroki Ibolyához hasonlóan még csak junior korosztályú. Csinci a tavalyi évben a felnőtt Országos Bajnokságon elszenvedett vereségért is visszavágott honvédos ellenfelének, jelezve ezzel, hogy újra a régi formájában van! Sajnos ezúttal férfi versenyzőnk nem indulhatott a versenyen. Nyitrai Sándor a tavalyi évben 7. helyen végzett ezen a versenyen, ám idén a tavaly év végén elszenvedett ujjsérüléséből lábadozva még nem indulhatott el.
Varga István edző: Mindenképpen sikerként kell értékelni a versenyen elért eredményeket. Fanni egyre meggyőzőbb teljesítményt nyújt és a tavalyi I.o. OB 5. hely után ezúttal már a felnőttek között is a dobogóra állhatott. A verseny későbbi győztesétől is csak egy földharcban elkövetett hiba miatt kapott ki, miközben állásban ellenfele fölé nőtt. Csinci már hozta azt a formát, amit tőle el lehet várni és látványos győzelmeket aratott. Sajnos ismét van miért bánkódni. Az utolsó előtti mérkőzés közben ismét előjött a térdsérülés, így nem akartunk kockáztatni és az utolsó mérkőzésre már nem állt szőnyegre. A még jobb eredmény elérése tehát nem volt irreális, ám a közeljövő fontos versenyei előtt kár lett volna kockáztatni. Az első orvosi vélemény szerint a keresztszalagja sérült komolyan, de bízok benne, hogy az évre tervezett feladatokat meg tudjuk majd oldani.