Gyomaendrődiek a Szilveszteri Futógálán

Beküldés: | Módosítva:
Szerző: Vaszkán Gábor

Cikkek

Több mint harminc gyomaendrődi atléta vett részt az óév utolsó sporteseményén, a Békéscsabán 25. alkalommal megrendezett Jubileumi Szilveszteri Futógálán. A közel 1000 indulót(!) megmozgató fesztiválon pezsgődurranásra indultak el a futni vágyók, akik 3 különböző táv közül választhattak: 3000 és 4000 méter között.
A rendkívül jó hangulatú eseményen voltak akik jelmezben vagy fürdőruhában, kutyával vagy éppen babakocsit tolva tették meg a távot. A gyomaendrődiek közül a legeredményesebb Nagy Sándor lett, aki az általános iskolás fiúk mezőnyében a 2. helyen végzett, míg a lányoknál Nagy Csilla az 5. helyen érkezett célba.
A verseny végén hagyományosan köszöntötték a megyénk legjobb atlétáit, akik közül Dudás Réka országos bajnok gátfutónk is díjazásban részesült. A díjátadások és tombola sorsolást követően egy óriás méretű tortát osztottak szét a résztvevők között, majd pezsgőkoccintással búcsúztattuk az óévet.