Gyomaendrődi Olimpiai Reménységek!

Beküldés: | Módosítva:
Szerző: admin

Cikkek

Szeptember 12-13-án a csehországi Racicében rendezték meg az Olimpiai Reménységek Versenyét 14 európai ország és Ausztrália részvételével a 15-17 éves korosztály kajakosai és kenusai számára. Magyarország és ezen belül a Körös Kajak nagyszerűen szerepelt: Szinte minden versenyszámban álltak magyarok a dobogón, volt, ahol két egység is. A gyomaendrődi Körös Kajaktól három versenyző kvalifikálta magát az igen erős magyar küldöttségbe, mindannyian döntősök lettek.

A 15 éves Tótka Sándor két egyéni versenyszámban is (500 és 1000 méteren) aranyérmet szerzett az igen erős nemzetközi mezőnyben. Kiss Csaba a 17 évesek között szintén két arannyal gazdagította a magyar éremtáblázatot 1000 méteren párosban, 500 méteren pedig egy négyes egység tagjaként. Tótka Sándor ezenkívül 17 évesekkel egy hajóban 500 méteren ötödikként ért célba. Gellai Tamás a Körös Kajak harmadik versenyzője a 15-16 évesek között páros hajóban 7. helyen végzett.

A három gyomaendrődi sportoló edzője Kovács Gábor.

A képen balról jobbra: Kiss Csaba, Gellai Tamás, Tótka Sándor