Gyomaendrődi atlétika és úszó sikerek

Vaszkán Gábor képe
Beküldés: 2013/01/14 - 12:10 | Frissítés: 2015/05/05
Szerző: Vaszkán Gábor

Mozgalmas hétvégéje volt a gyomaendrődi atlétáknak és úszóknak, hiszen mindkét sportágban regionális versenyeket rendeztek a sportági szakszövetségek. Lássuk az eredményeket:

Sport XXI. Dél-Alföldi Régió Terematlétikai Gyermekverseny - Kecskemét, Lánchíd utcai Iskola

Békés megye 24 fős csapatába 10 gyomaendrődi atléta nyert beválogatást a felmérő versenyek után és valamennyien éremmel tértek haza! A versenyen különböző futó- ugró- és dobógyakorlatokat kellett végrehajtaniuk a gyerekeknek, melyek során az izgalmak nem maradtak el! Két korosztályban versenyeztek a gyerekek, egy csapatot 8 fő alkotott, 4 fiú és 4 lány összetételben. Eredmények:

U 13 "A" csapat I. hely 5 pont Csapattagok: Ignácz Kata, Vizsnyai Kristóf, Fehér Attila
U 13 "B" csapat III. hely 15 pont Csapattagok: Kovács Ágnes, Csikós Zoltán, Tarsoly Tamás, Rák Dávid
U 11 "A" csapat I. hely 5 pont Csapattagok: Kónya Frigyes, Urbán Bettina, Szendrei Boglárka

I. Tóth Károly Nyílt Úszóverseny - Mezőtúr, Sportuszoda

A Gyomaendrődi Úszó SE versenyzői 14 fővel vettek részt a megmérettetésen, ahol a régió legeredményesebb szakosztályainak több mint 400 úszója vett részt. A nagyon erős ellenfelek között sikerült ismét eredményesen szerepelni, hiszen összesen 7 éremmel tértek haza úszóink.
Papp Károly 15 éves sportolónk ezúttal is mindenki fölé nőtt, kétszeres országos diákolimpiai bajnokunk ezúttal 50m mellúszásban utasította maga mögé a mezőnyt 33,28 mp-es kiváló idővel, ami a verseny abszolút győztesévé is tette őt!
Várkonyi Sarolta nyerte a 2. aranyérmünket. A 9 éves lányok mezőnyében 50,39 mp-es egyéni csúccsal nyerte az 50m mellúszást. Sokoldalúságát jelzi, hogy pillangó- és gyorsúszásban is sikerült dobogóra állnia, mindkét úszásnemben ezüstérmet szerzett!
Három bronzérmünket Werle Zalán ('05), Ugrai László ('01) 50m mellúszás, illetve Gál Bence ('01) 50m hátúszásban szerezték.

Mindkét sportágban a versenyzőket felkészítette Vaszkán Gábor testnevelő tanár, edző