Ezüstérmesek a Körös kajakos Lövei ikrek az EORV-n

admin képe
Beküldés: 2011/09/20 - 17:01 | Frissítés: 2014/10/23
Szerző: admin

A lengyelországi Bydgoszcz városban rendezték hétvégén a kajak-kenu EORV-t, vagyis az Olimpiai Reménységek Versenyét. A néhány évvel ezelőtt még cseh-szlovák-lengyel-magyar négyes találkozónak számító viadalból mára igazi világtalálkozó lett.
Idén 19 ország versenyzői neveztek, köztük németek, angolok, franciák, portugálok, dánok, amerikaiak, ausztrálok. Serdülő és ifi versenyzők indulhattak, ezúttal az 1994-95-96-ban született fiatalok.

A gyomaendrődi Körös Kajak SE három versenyzővel képviseltette magát ezen a rangos eseményen. Lövei Fanni és Lövei Kitti az előfutamokból egyenes ágon jutottak a döntőkbe, ahol 1000m párosban másodikként, míg 500m párosban negyedikként értek célba. A dobogós helyezéssel kiharcolták maguknak a helyet az ifjúsági magyar válogatott keretbe.
Gellai Tamás Nyári Bendegúzzal 500 m-en párosban egyenes ágon jutott a döntőbe, ahol nagyon szoros küzdelemben negyedik helyen végzett. Tamás négyesben 200 m-en szintén egyenes ágon jutott a döntőbe, majd itt is negyedikként ért célba.

Edzőik: Kovács Gábor és Kovácsné Kozma Diána