Ugrás a tartalomra

Egyedi szűrés

Kategória

Esti séta a havas erdőben, Gyomaendrődön

2026. január 10-én, szombaton az érdeklődők egy esti gyalogtúrán vehettek részt a Hármas-Körös ártéri erdejében.
A program a Csicsergő Vízitúra Megállóhely és Horgásztanyától indult, a túrát Jankulár Zsolt, a helyszín vezetője irányította.
A résztvevőket gyülekezéskor bundás kenyér és forró tea várta. A séta előtt infravörös hőmérsékletmérővel szemléltették a hó és a föld közötti hőmérséklet-különbséget, majd a csapat elindult a havas erdőbe.

A túra során szó esett a hóban látható állatnyomokról, a telelő, költöző és vándorló madarakról, valamint az állatok téli alkalmazkodásáról. Érdekességként elhangzott, hogyan képesek egyes állatok lelassítani a szívverésüket, illetve miért nem fagynak meg a vízi élőlények a befagyott vizekben.

A kiindulópontra visszaérve pedig ismét bundás kenyér és bográcsos forró tea várta az elfáradt túrázókat.

Beküldés: | Módosítva:
Szerző: admin
Beküldés:
Módosítva:
Szerző: admin

Kapcsolódó oldalak

Ossza meg ismerőseivel!

Kövess minket a Facebookon!

Új hozzászólás

A mező tartalma nem nyilvános.