Atlétikai sikerek a megyei diákolimpián

Vaszkán Gábor képe
Beküldés: 2013/04/09 - 16:12 | Frissítés: 2015/05/05
Szerző: Vaszkán Gábor

Minden éremből szereztek egyet-egyet a Kis Bálint Általános Iskola tanulói a nagy létszámú mezőnyöket felvonultató megmérettetésen, ahol korcsoportonként 60-70 fő vett részt! A Rózsahegyi Kálmán Általános Iskola pedig felső tagozatos tanulója révén az országos döntőben is érdekelt lesz. Lássuk az eredményeket!

Mezei Futóverseny Megyei Diákolimpiai Döntő - Orosháza, Bogárzó lóversenypálya, 2013. április 9.

Az I. korcsoportos lányoknál Szendrei Boglárka végig kiegyensúlyozottan versenyezve a 800m-es távon méterről- méterre előzte meg ellenfeleit; óriási hajrát nyitva 3:11,5p-es kiváló idővel megnyerte a versenyt, ezzel megyei diákolimpiai bajnok lett! Szintén kiváló idővel, 3:20,4p-cel a III. helyen végzett Várkonyi Sarolta, aki fő sportága, az úszás mellett csak kiegészítésként atletizál. Az említett tanulók mellett a Weigert Enikővel, Pintér Dorkával és Vinkovics Ágnessel felálló 5 fős csapat 43 helyezési pontszámmal ezüstérmet szerzett!
Az V. korcsoportos fiúk mezőnyében a 16 éves Nagy Sándor az egy évvel idősebbek között 4. helyen végzett, így bejutott Gödöllőre, az országos döntőbe!
További helyezettek: Kovács Ágnes II. kcs 5. hely, Szendrei Balázs IV. kcs. 7. hely és Nagy Csilla IV. kcs. 8. hely.

A versenyzők felkészítői: Vaszkán Gábor testnevelő tanár, atlétika szakedző