Atlétika sikerek decemberben is

Vaszkán Gábor képe
Beküldés: 2013/12/31 - 15:16 | Frissítés: 2015/05/05
Szerző: Vaszkán Gábor

Hagyományosan az év utolsó napjaiban is versenyeztek atlétáink, akik közül többen is szép eredményeket értek el!
Karácsonykor került sor hagyományosan a békéscsabai Tünde utcai futófolyosón a Cooper-teszt felmérőre, ahol az 5 éves Vaszkán Milán 1205m-t teljesített a 6 perces versenyszámban, ami új pályacsúcsnak minősül, míg a 12 perces megmérettetésnél Szendrei Balázs 3190m-t teljesített.
A Mezőtúron megrendezett szilveszteri futáson 4 atlétánk indult és mindannyian dobogós helyen végeztek! Aranyérmes lett Karsai Gábor a 10 éveseknél, míg Szlancsik Bence III. lett; a lányok mezőnyében Szendrei Boglárka ezüstérmet szerzett a 2km-es távon. A 14 évesek mezőnyében Szendrei Balázs a II. helyen végzett.
10. alkalommal vettek részt gyomaendrődi atléták a Békéscsabán megrendezésre kerülő Déli Apró Szilveszteri futógálán, ahova közel 30 fővel neveztek. Az általános iskolások mezőnyében a Szendrei testvérpár mindkét tagja bronzérmet szerzett a 4621m-es távon, Bogi esetében ez különösen értékes, hiszen 9 évesként indult a 15 évesek között!