Atlétáink az országos döntőbe jutottak

Vaszkán Gábor képe
Beküldés: 2015/11/12 - 09:07 | Frissítés: 2015/11/12
Szerző: Vaszkán Gábor

Minden várakozást felülmúlva 7 tanuló jutott az országos diákolimpiai döntőbe a mezei futóversenyen körzetünkből! 2015 november 11-én a Bogárzó lóversenypályán került megrendezésre a megyei diákolimpiai döntő, ami az előzetes esélylatolgatást is túlszárnyalva, kitűnően sikerült. A versenykiírás értelmében a megyei döntők 1-4 helyezett versenyzője jogosult képviselni megyénket az áprilisban Gödöllőn sorra kerülő legmagasabb szinten! A korcsoportonként felmenő rendszerű lebonyolításban a következő eredményeket értük el:

I. korcsoport: Vaszkán Milán az 1 évvel idősebbek között 800m-en nagyon erős futással 2:52,57p-es idővel a III. helyen végzett, mindössze 9 tizedre a győztestől. Jövőre nagy esélyesként indul!

II. korcsoport: Vaszkán Bence szintén fiatalabb évjáratúként 1500m-en kemény küzdelemben 5:51,19p-es eredménnyel 4. helyezett lett, ezzel kivívta a jogot az országos döntőben való részvételre!
Ugyanebben a korcsoportban Weigert Enikő kiegyensúlyozott futással a 4. helyen végzett, így ő is készülhet az országos döntőre.

III. korcsoport: Sokáig emlékezetes küzdelmet hozott Kónya Frigyes és Karsai Gábor (aki fiatalabb volt) csatája 2000m-en folyamatosan előzve ellenfeleiket, végül a 3., illetve a 4. helyen értek célba, mindketten utazhatnak az országosra!
Szendrei Boglárka is fiatalabbként versenyzett 1500m-en, de így is bejött a 4. helyre 5:49,51p-es idővel. A tavalyi országos 10. helyezését követően, ebben a tanévben is kvalifikálta magát.

IV. korcsoport: Mertz Ádám 3000m-en indult és kiegyensúlyozott futással végig őrizve a 4. helyet sikerült kijutnia a legmagasabb rangú versenyre. Mivel ő is fiatalabb, jövőre már esélyesként indul a megyei döntőben!
A lányok mezőnyében Kalmár Lilla 2000m-en a III. helyen végzett és ismét indulhat az országos döntőben.

Minden mezőnyben kb. 60 versenyző indult, akik körzeti szakaszból túljutva vehettek részt a megyei döntőn.
Ha minden az előzetes terv szerint alakul, jövőre még ennél is fényesebb szereplés elé nézünk elébe!

A beszámolót készítette Vaszkán Gábor, a Gyomaendrődi Városi Diáksport Bizottság körzetfelelőse