13 aranyérem úszóink termése!

Vaszkán Gábor képe
Beküldés: 2013/04/08 - 21:09 | Frissítés: 2015/05/05
Szerző: Vaszkán Gábor

Nyuszi Kupa Megyei Úszóverseny - Gyula, Széchy Tamás Sportuszoda, 2013 április 6.

Összesen 20 érmet szereztek a Gyomaendrődi Úszó SE versenyzői a szombati megmérettetésen, amely egyben a nyolc versenyből álló megyebajnokság első állomása is volt. Összesen 10 szakosztály képviseltette magát, ezzel 5 éves fennállásuk legeredményesebb versenyén vannak túl. A teljesítmények értékét növeli az a tény, hogy az ellenfelekkel ellentétben rajtkő nélküli tanmedencében készülhetnek fel a sporteseményre.

EREDMÉNYEK:

Aranyérmesek:

A 7 éveseknél Vaszkán Bence 1:03,68p-cel nyerte az 50m gyorsúszást, majd szintén a legkisebbek mezőnyében Mile Dániel 1:10,75p-cel lett első 50m hátúszásban. Duplázott a 8 éveseknél Werle Zalán, aki ugyanebben a két versenyszámban nem talált legyőzőre. Gyorson 46,31mp-cel, háton 1:02,0p-cel ért a célba. A 2004-ben születettek mezőnyében Hugyik Zoltán nyerte a 100m gyorsúszást, majd a lányoknál Várkonyi Saroltának sikerült a duplázás: 100m gyorson 1:26,2p-cel, míg hasonló távon mellúszásban 1:43,22p-cel teljesítette a távot. A 10 éveseknél Varjú Zalán nyerte a gyorsat és a hátat is 1:40,36p-cel, illetve 1:57,41p-cel. A 11 éves lányoknál Kövesy Lili 1:39,67p-cel nyerte a hátat, míg Werle Zorka 1:25,60p-cel a gyorsot 100m-en. Gál Bence szerezte az utolsó két aranyunkat, aki 1:18,07p-cel lett első gyorsban, míg háton 1:38,09p-cel nyert szintén a hosszabbik távon.