A nagyszerű természeti adottságok ellenére Gyomaendrőd bajban van.
Nincsenek jól fizető munkahelyek, nagy az elvándorlás, a fiatalok elmennek tanulni, és az iskola végeztével már nem jönnek vissza. Sok az eladó ház, alacsonyak az ingatlanárak, és még sorolhatnánk a kedvezőtlen tendenciákat. Ezt nem nézhetjük tétlenül és nem várhatunk arra, hogy majd valaki segít rajtunk.
Közös gondolkodást indítunk neves endrődi és gyomai származású szakemberekkel és a helyi értelmiségiekkel a város jövőjéről, hogy mit kellene tennünk ahhoz, hogy hosszú távon fejlődésnek induljon a város, újra jó legyen Gyomaendrődön élni és dolgozni.
Aki látja vagy saját bőrén érzi is a problémákat, esetleg gondolkodott a megoldáson, vannak ötletei vagy csak érdekli a város jövője, szeretettel várjuk ezen a péntek délutánon!
Kapcsolódó oldalak
- Alföldi ASzC Bethlen Gábor Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakközép iskola és Kollégium - Közigazgatás, intézmény
Új hozzászólás
A gyomaendrődi járásban dolgozók kapjanak tisztességes béreket. A fiatalok ne menjenek külföldre, teremtsenek itt otthont. A kisvállalkozások elegendő információt kapjanak az anyagi támogatásról. A szakértelem, élettapasztalat, szorgalom legyen nemzeti megbecsült érték.
Itt jóformán csak agráremberek vannak. Más ágazatok nem tanácskoznak a város jövőjéről, munkalehetőségról. A polgármester meg az energiaügyek miatt izgatott.
A horgászati helyeink nemcsak a turizmusban értékteremtők, hanem a halat a városi piacon is árúsíthatóvá kellene tenni.
A régiós gabonatermesztők jövőjéről P.Csaba élelmiszermérnököt kérdeztem. Adott lehetne kisüzemi örlőházat építeni a helyi pékség és száraztésztagyártáshoz kapcsolódóan. Ez része volna az agrárkoncepciónak valamint a nemzetgazdasági programnak.
Jobbnál jobb kívánságaink, követeléseink vannak, de nem fogja senki meghallgatni, és nem várhatunk arra, hogy majd valaki segít rajtunk.
"Segíts magadon és Isten is megsegít!" - tartja a mondás, nem alaptalanul.
Jó ötlet az kisüzemi őrlőház (malom). De van-e olyan vállalkozó szellemű ember Gyomaendrődön, aki ért is hozzá, van is pénze egy ilyen beindításához. Ha van, esetleg segíthetnénk neki pályázati úton pénzt szerezni vagy olcsó hitelhez jutni. Segíthetnénk a környéken termelt jó minőségű alapanyagot (bio) felkutatni számára. Támogathatnánk az értékesítésben, akár úgy, hogy megvásároljuk a termékeit, akár úgy, hogy jó hírét visszük mindenfelé.
Bármilyen helyi vállalkozásról legyen szó, a közösség anyagi és erkölcsi támogatása nélkülözhetetlen. Csak ekkor tud életben maradni, fejlődni.
Az organikus gazdálkodás szakelőadója
https://www.youtube.com/watch?v=Nn9-0ofRJRw&t=919s
Sziasztok Vacerok! Endrődön nem épül akkumlátorgyár?
Az építészek elmagányositása helyett összefogást az iparban. Együtt könnyebb az anyagbeszerzés, az adminisztrációs ellátás, a dolgozók bére nem egy zsebből tevődik. Nem kell maszekolniuk.