Olyan épület épült, a város egyik frekventált helyén a Fő úton, ami nem annyira a földrajzi adottságukhoz és kulturális háttérhez kapcsolódik a városunkban, hanem egy bizonyos "divatos" népcsoporthoz.
Szerintem több adót kellene fizetni annak az építkezőnek, aki figyelmen kívül hagyja a városépítési, szempontjait. Gyomaendrőd egy mezőváros.
Manapság rengetegen megtömik a zsebüket (kétes eredetű vagyonokkal) és elkezdenek építeni egy vacakot. Műveletlenül felkészületlenül a történelmi építészet klasszikus szabályainak ismerete nélkül elkezdenek zagyválni egy csomó formát, színvilágot, amit úgy gondolnak, hű de érdekes és nagyon egyedi jőt létre de valójában fájdalmasan csikorgó, giccses formavilágú épület születik meg a végén.
Mi számít gicssesnek vagy szépnek mindenki maga döntse el.
pl.: a hivalkodó feltűnő színek, mű oroszlánokkal a kapuban inkább giccses, mint szép.
Az építészet a társadalom és a város tükre, hogy milyenek azok az emberek, akik benne élnek.
András
(nyugdíjas művészettörténész)
Új hozzászólás
Tisztelt helytörténész, A művészet is változó. Régiben báróépületek csináltak, és a kőoroszlán évezredes szimbólum. Ezen épület nem közintézmény, nem a városfejlesztés vagyona. Egyébként kitűnik a lepukkant vadász kocsma és a volt német kaszinóháztól. De a feliratot nem értem rajta.
A felirattal kapcsolatban némi régmúlt történelem valamikorra a Fáraók világába vezet vissza. A néhai Tutamkam fáraó egy családi leagázására utal a felirat. Üdvözlettel Thomas. Mellesleg miért is ne legalább némi színt visz az unalmas városképbe aki csak a múlton lovagol lemarad a jövőről! A korral mindenkinek haladnia kell különben lépéshátrányba kerül!
Csend vala, kell fel az éjjeli hold.
A múmia című filmben,
abracadabra meg lepao bratata.
Szoba van kiadó? Helyi lakost kérdeztem. Benn a városban találjuk az Anck su Namun villát. De a szállást csak odaát a Bónom zugban. Mintha egy fáraó nyughelye lenne.
Újabb felvillanást keltett, szintén a Fő úton a Luna bisztró helyén Istanbul bár. Nem is azért, mert bemegy valaki például kebabért, hanem mert a török zászlókat az utcára tűzték fel. Ez igazán maradhatott volna benn az épületben. Magyar nemzeti ünnepeinket eltorzítja az oszmán jelkép kirakata.
Átfestül a kéjlaknak is híresztett Namun. A vállalkozó polgármesteri hivatást kerít. Mitől független a gyomaendrődi elit?